• 54°

SE Golf Coaches All-District Team

Coaches’ All-District Golf Teams

Division I Boys

1st Team

Zach McKenna – Warren – Player of the Year

Tristan Myers – Logan

Logan Holbrook – Logan

Adam Lang – Warren

Gabe Preston – Chillicothe

Michael Sams – Warren

2nd Team

Jacob Barstow – Logan

Pierce Knisley – Chillicothe

Reece Patton – Warren

Steve Farley – Warren

Coach of the Year – Nathan Evans – Warren

 

Division I Girls

1st Team

Hannah Littler – Chillicothe – Player of the Year

Danielle Hubbard – Logan

Kathryn Inboden – Logan

Josie Johnson – Logan

Laikyn Lovas – Logan

Tasia Sinift – Logan

Honorable Mention

Jayme Iles – Logan

Coach of the Year – Stephanie Williams

 

Division II – Boys

1st Team

Nick Duffield – Chesapeake – Co-Player of the Year

Rob Canady – Gallia Academy – Co-Player of the Year

Colton Forcum – Unioto

Austin Bagshaw – Hillsboro

Drew Oxley – Chesapeake

Adam Sharp – McClain

2nd Team

Daris Hamid – Gallia

Andrew Harley – New Lexington

Sam Calvin – Unioto

Shane Stevens – Chesapeake

Lane Bunnell – Wellston

Seth Waggoner – Chesapeake

Honorable Mention

Seth Williams – McClain

Alex VanZant – Hillsboro

Hunter Riepenhoff – Wellston

Trey McKinney – Meigs

Eric Sias – Chesapeake

Brady Curry – Gallia Academy

Dustin Mullins – Alexanderander

Nate Newman – Zane Trace

Drew Laferty – Vinton County

Tyler Reeser – Logan Elm

Coach of the Year – Terry Kimball, Chesapeake

 

Division II – Girls

1st Team

Breanna Post – Westfall – Player of the Year

Taylor Saxton – Logan Elm

Shania Irvin – Huntington

Sany Stewart – Westfall

Darby High – Valley

Marci Schneider – West Union

2nd Team

Kayla Fox – Logan Elm

Jackie Cunningham – Belpre

Randee Seevers – Waterford

Tiffanie Harmon – Logan Elm

Haylee Wehring – Hillsboro

Natalie Cooper – Adena

Morgan Detwiller – McClain

Honorable Mentions

Kylee Applegate – North Adams

Bethany Sweeney – Manchester

Emily McCarty – West Union

Kirsten Kane – Zane Trace

Alex Hudson – Circleville

Kirsten McDonald – Huntington

Alyssa Cremeans – Meigs

Danielle Adelsberger – Alexander

Michelle Ackley – Adena

Grace Edwards – Eastern

Abby Scott – Wellston

Alana Dehaney – Belpre

Coach of the Year – John Butts

 

Division III – Boys

Brandyn Offenberger – Waterford – Player of the Year

Brent Morgan – Coal Grove

Mitchell McFarland – Wheelersburg

Bobby Welch – West Union

Sam Petty – Belpre

Gus Sloan – South Gallia

2nd Team

Zach Johnson – Portsmouth Clay

Brennen Ferell – Belpre

Seth Sparks – North Adams

Peyton Cooper – Adena

Adam Pape – Southern

Alex Perry – Belpre

Honorable Mention

Marshall Spencer – Manchester

Brandon Flores – Nelsonville-York

Devin Gardner – North adams

Kade Miller – West Union

Cole Graham – Southern

David Warner – Eastern Meigs

Linus Stoltz – Lynchburg-Clay

Ben Arnold – Wheelersburg

Shaun Hayes – Miller

Logan Carroll – Huntington

Taylor Swayne – Portsmouth Clay

Hunter Miller – Adena

Luke Taggert – Whiteoak

Chad Lands – Eastern Pike

Seth Jarrell – South Gallia

Cameron Bosner – Waterford

Hayden Plummer – Belpre

Coach of the Year – Jarod Shaw