• 41°

Southeast Ohio Coaches’ District Soccer Team

Southeast Ohio District
Soccer Coaches Association
2018 All-District Team
Area Selections
Boys’ Division II
First Team
Player School Gr. Pos
Jacob Polcyn Fairland So. GK
Second Team
Player School Gr. Pos.
Wyatt Morris Fairland Sr. CM
Honorable Mention
Player School Gr. Pos.
Luke Colegrove Fairland So. D
Mason Fannin Fairland Jr. F

Boys’ Division III
First Team
Player School Gr. Pos
Victor Aguilera Rock Hill Sr. F
Andrew Clagg Chesapeake Sr. D
Kaleb Kidd Rock Hill Sr. GK
Drew Smith South Point Sr. D
Isaac Whaley St. Joseph Sr. F

Second Team
Player School Gr. Pos.
Jasson Aguilera Rock Hill Jr. MD
Jake Blagg Rock Hill Sr. F
Ian Picklesimer Chesapeake Sr. MD
Zach Roach St. Joseph Jr. MD
Luke Tyree South Point Sr. MD

Honorable Mention
Player School Gr. Pos.
Kyle Badgett South Point So. D
Brady Floyd Rock Hill Jr. MD
Jackson Kidd Rock Hill Sr. D
Cameron King Chesapeake Sr. MD
Jimmy Mahlmeister St. Joseph So. GK
Jacob McClure South Point Sr. D
Andrew Miller Chesapeake Sr. D
Jackson Rowe St. Joseph So. MD

Girls’ Division III
First Team
Player School Gr. Pos
Erinn Hayden Fairland Sr. F
Maddie McKee Chesapeake Jr. GK
Makayla Scott Rock Hill Jr. MD
Emma Whaley St. Joseph So. F
Emilee Whitt, South Point Jr. MD

Second Team
Player School Gr. Pos
Paige Bailey Rock Hill So. MD/D
Sheridyn Collins Chesapeake Sr. MD/D
Kyle Ellison South Point So. MD
Lexi Hall Fairland So. F
Lucy Simpson Rock Hill Jr. MD
Laiken Unger St. Joseph Fr. MD

Honorable Mention
Player School Gr. Pos
Keillie Adams Rock Hill Jr. D
Maddie Arthur Fairland Jr. D
Neele Bennje South Point Jr. F
Kelsie Hegemeyer Chesapeake Jr. MD
Kenzie Johnson Chesapeake Sr. D
Nina Miller Fairland So. MD
Kylee Riggs South Point Sr. D
Chloe Sheridan St. Joseph Fr. F
Emmi Stevens Rock Hill Fr. MD/F
Bella Whaley St. Joseph Fr. F

Individual Awards
Player of the Year
Boys’ Div 1: Alec Beavers, Chillicothe
Boys’ Div. 2: Saad Alharbi, Athens
Boys’ Div. 3: Shiloah Blevins, South Webster
Girls’ Div. 1: Lexie Mullen Marietta
Girls’ Div. 2: Jayla Campbell, Unioto
Girls; Div. 3: Peyton Scott, Lynchburg Clay
Coach of the Year
Boys’ 1: Michael McCorkle, Chillicothe
Boys’ D2: Lee Lord, Jackson
Boys’ D3: Corey Claxon, South Webster
Ron Pinsenshaum Award
Corey Claxon, South Webster
Girls’ D1: Tyler Wickham Chillicothe
Girls’ D2: Caitlin Francis, Miami Trace
Girls’ D3: Kevin Hunter, West Union
Kim Mahoney Award
Tyler Wickham, Chillicothe
Assistant Coach of the Year
Boys’ D2: Sean Sweeney, Miami Trace
Boys’ D3: Kirby Claxon, South Webster
Girls’ D1: Amy Mendenhall, Marietta
Girls’ D2: Danielle Morgan, Waverly
Girls’ D3: Kevin Powell, Wheelersburg
Team Sportsmanship Award
(No Red Cards All Season)
Boys: Fairland, Rock Hill, St. Joseph
Girls: Fairland, St. Joseph