• 37°

Coaches Southeast All-District Volleyball Team

Southeast Ohio Volleyball
Coaches’ All-District Team
Division 1
Offensive Player of the Year
Rachel Pierce, Logan
District 13 State Representative
Rachel Pierce, Logan
Defensive Player of the Year
Natalie Brooks, Marietta
Coach of the Year
Ron Kidder, Marietta
First Team
Morgan Connolly Marietta
Hannah Kroft Marietta
Grace McKee Logan
Delaney Kelch Logan
Second Team
Carlie Hamilton Marietta
Ashanti Evans Logan
Honorable Mention
Betsy Wriston Marietta
Emmalee Dicken Logan

Division 2
Offensive Player of the Year
District 13 State Representative
Ashton Webb, Gallia Academy
Defensive Player of the Year
Diamond Decker, Warren
Coach of the Year
Janice Rosier, Gallia Academy
First Team
Cameron Zinn Vinton County
Victoria Lewis Warren
Alex Barnes Gallia
Sarah Webb Athens
Abbey Munn Jackson
Peri Martin Gallia
Abby Gilliand Warren
Second Team
Mikenzi Pope River Valley
Lacy Ward Vinton County
Grace Reed Athens
Gracie Walburn Jackson
Ava Myers Athens
Taylor Burnette Gallia
Rachel Horner River Valley
Emma Stroth Jackson
Maylea Huff Vinton County
Honorable Mention
Kelsey Brown River Valley
Lora Kinney River Valley
Kaylee Stewart Athens
Madison Foy Warren
Kaylee Ullman Warren
Reaghann Folden Jackson
Kerrigan Ward Vinton County
Sydney Smith Vinton County
Hunter Copley Gallia

Division 3
Co-Offensive Player of the Year
District 13 State All Star Representative
Karli Davis, Chesapeake
Co-Offensive Player of the Year
Karsyn Raines, Alexander
Karli Davis, Chesapeake
Defensive Player of the Year
Sarah Allen, South Point
Coach of the Year
Nikki Ohms, Alexander
Coaching Achievement
Mike Swarts, South Point
First Team
Kelsie Warnock Fairland
Rachel Wheeler South Point
Kyla Henderson Nelsonville-York
Mallory Rankin Alexander
Jadyn Mace Alexander
Allie Marshall Fairland
Sydney Mullins Wellston
Samantha LaFon Ironton
Second Team
Taylor Reynolds Coal Grove
Riley Schreck Ironton
Sami Stamper Rock Hill
Audrey Bohyer Nelsonville-York
Corinne Ferguson Chesapeake
Madison Fields Meigs
Holly Ramey South Point
Tressa Lambert Wellston
Honorable Mention
Jenna Houpt Alexander
Erin Scurlock Alexander
Marybeth Burton Ironton
Lydia Hannan Ironton
Peighton Rowe Ironton
Bailey Roland Fairland
Taylor Webb Fairland
McKenzie Harris South Point
Brooke Bowen South Point
Addi Dillow Coal Grove
Mattie Malone Coal Grove
Kayleigh Murphy Coal Grove
Madi Campbell Nelsonville-York
Grace Sinnott Nelsonville-York
Ally Neal Rock Hill
Katie Arthur Rock Hill
Whitney Howard Rock Hill
Kelli Aubrey Wellston
Marissa Noble Meigs
Chloe Handley Chesapeake
Division 4
Offensive Player of the Year
Josie Perani, Miller
District 13 State Representative
Haley Klintworth, Waterford
Defensive Player of the Year
Kim Barker, Waterford
Coach of the Year
MyKala Sheppard, Eastern
Coaches Achievement
Jennifer Boyden
First Team
Josie Crabtree Miller
Caterina Miecchi Eastern
Taya Lackey Trimble
Jaylen Rogers Federal Hocking
Alex Teters Waterford
Allison Barber Eastern
Lindsey Parsons Federal Hocking
Second Team
Hallie Joseph Miller
Rachal Colburn South Gallia
Alex Holtzapfel Saint Joseph
Macinsey Cooper Trimble
Alyssa Hutchinson Belpre
Erica Ross Symmes Valley
Baylee Wolfe Southern
Honorable Mention
Marissa Brooker Southern
Phoneix Cleland Southern
Denise Young Waterford
Cara Taylor Waterford
Ana-Sophia Beardsley Waterford
Sydeny Spencer Belpre
Abbey LaFatch Belpre
Makayla Bowen Federal Hocking
Kendra Tabler Federal Hocking
Payton Hunter Symmes Valley
Morgan Jenkins Symmes Valley
Rachael Hayes Symmes Valley
Brooklyn Wilson Miller
Taylor Hinkle Miller
Alaina Boyden Miller
Kelsey Malone Saint Joseph
Bre Wilds Saint Joseph
Grace Miller Saint Joseph
Kaitlyn Sheridan St Jojseph
Olivia Barber Eastern
Kelsey Casto Eastern
Sydney Sanders Eastern
Amaya Howell South Gallia
Christine Griffith South Gallia
Laikyn Imler Trimble
Laura York Trimble
Krislyn Moore Trimble