• 75°

OHSAA Playoff Pairings

Ohio High School Athletic Association

Football Playoffs Regional Finals

Division I – Regional Final Pairings

All games Sat., Nov. 19 at 7 p.m., unless noted

Region 1

1 Mentor (11-1) vs. 2 Cle. St. Ignatius (10-2) at Lakewood Stadium

Region 2

1 Tol. Whitmer (12-0) vs. 7 Wadsworth (11-1) at Sandusky Strobel Field at Cedar Point Stadium

Region 3

1 Hilliard Davidson (11-0) vs. 2 Pickerington Central (9-2) at Ohio Wesleyan University Selby Stadium

Region 4

4 Cin. Archbishop Moeller (9-3) vs. 3 Cin. St. Xavier (9-3) at University of Cincinnati Nippert Stadium

Division II – Regional Final Pairings

All games Fri., Nov. 18 at 7:30 p.m., unless noted

Region 5

1 Cuyahoga Falls Walsh Jesuit (10-1) vs. 3 Aurora (11-1) at Solon Stewart Field

Region 6

1 Avon (10-1) vs. 7 Tiffin Columbian (10-2) at Fremont Ross Harmon Field at Don Paul Stadium

Region 7

1 Cols. Marion-Franklin (12-0) vs. 2 Dresden Tri-Valley (11-1) at Gahanna Lincoln Stadium

Region 8

1 Trotwood-Madison (12-0) vs. 2 Kings Mills Kings (12-0) at Dayton Welcome Stadium

Division III – Regional Final Pairings

All games Fri., Nov. 18 at 7:30 p.m., unless noted.

Region 9

1 Chagrin Falls (12-0) vs. 6 Akron St. Vincent-St. Mary (10-2) at Bedford Stewart Field

Region 10

5 Elida (9-3) vs. 3 Cols. Eastmoor Academy (10-2) at Wapakoneta Harmon Field

Region 11

4 Youngstown Cardinal Mooney (8-3) vs. 2 Dover (11-1) at Canton Fawcett Stadium

Region 12

1 Springfield Shawnee (12-0) vs. 3 Plain City Jonathan Alder (12-0) at Hilliard Bradley Athletic Complex

Division IV – Regional Final Pairings

All games Sat., Nov. 19 at 7 p.m., unless noted

Region 13

1 Girard (11-1) vs. 3 Creston Norwayne (11-1) at Green InfoCision Field

Region 14

1 Kenton (12-0) vs 3 Cols. Bishop Hartley (11-0) at Mansfield Arlin Field

Region 15

5 Coshocton (10-2) vs. 2 Johnstown-Monroe (12-0) at Zanesville Sulsberger Stadium

Region 16

5 Day. Chaminade Julienne (9-3) vs. 3 Clarksville Clinton-Massie (10-2) at Mason Dwire Field at Atrium Stadium

Division V – Regional Final Pairings

All games Fri., Nov. 18 at 7:30 p.m. unless noted

Region 17

1 Kirtland (12-0) vs. 3 Columbiana Crestview (11-1) at Warren G. Harding Mollenkopf Stadium

Region 18

5 Hamler Patrick Henry (10-2) vs. 7 Hicksville (10-2) at Lima Stadium

Region 19

1 Bucyrus Wynford (12-0) vs. 2 Lucasville Valley (12-0) at Westerville Central Warhawk Field

Region 20

5 Coldwater (9-3) vs. 6 West Jefferson (10-2) at Piqua Alexander Stadium-Purk Field

Division VI – Regional Final Pairings

All games Sat., Nov. 19 at 7 p.m., unless noted

Region 21

1 Berlin Center Western Reserve (12-0) vs. 2 Shadyside (9-3) at New Philadelphia Woody Hayes Quaker Stadium

Region 22

1 Leipsic (11-1) vs. 2 Delphos St. John’s (9-3) at Findlay Donnell Stadium

Region 23

5 Beallsville (10-2) vs. 2 New Washington Buckeye Central (10-2) at Reynoldsburg Raider Stadium

Region 24

1 Maria Stein Marion Local (10-2) vs. 6 Minster (9-3) at Wapakoneta Harmon Field