• 45°

Recruiting Classes Of Interest

OHIO STATE

Kyle Berger, olb, 6-2, 222, St. Ignatius HS, Cleveland

Dante Booker Jr., olb, 6-3, 212, Akron (Ohio) St. Vincent-St. Mary HS

Noah Brown, wr, 6-2, 215, Sparta (N.J.) Pope John XXIII HS

Parris Campbell Jr., ath, 6-0, 184, Akron (Ohio) St. Vincent-St. Mary HS

Stephen Collier, qb, 6-3, 205, Leesburg (Ga.) Lee County HS

Johnnie Dixon, wr, 5-11, 197, Palm Beach Gardens (Fla.) Dwyer HS

Jalyn Holmes, de, 6-5, 235, Norfolk (Va.) Lake Taylor HS

Malik Hooker, s, 6-2, 185, New Castle (Pa.) HS

Sam Hubbard, olb, 6-5, 225, Moeller HS, Cincinnati

Jamarco Jones, ot, 6-4, 300, De La Salle Institute, Chicago

Marcelys Jones, ot, 6-4, 325, Glenville HS, Cleveland

Demetrius Knox, og, 6-4, 296, Fort Worth (Texas) All Saints Episcopal School

Marshon Lattimore, db/wr, 5-0, 178, Glenville HS, Cleveland

Terry McLaurin, wr, 6-0, 184, Cathedral HS, Indianapolis

Raekwon McMillan, ilb, 6-2, 249, Hinesville (Ga.) Liberty County HS

Sean Nuernberger, k, 6-2, 220, Buckner (Ky.) Oldham County HS

Curtis Samuel, rb/wr, 5-11, 186, Brooklyn (N.Y.) Erasmus Hall HS

Darius Slade, dl, 6-5, 240, Montclair (N.J.) HS

Erick Smith, s, 6-1, 185, Glenville HS, Cleveland

Dylan Thompson, dt, 6-5, 274, Lombard (Ill.) Montini Catholic HS

Kyle Trout, ot, 6-6, 301, Lancaster (Ohio) HS

Damon Webb, cb, 5-10, 179, Cass Tech HS, Detroit

 

OHIO

Kent Berger, dl, 6-4, 249, Mentor (Ohio) HS

Brennan Boland, te, 6-5, 255, Overland Park (Kans.) Blue Valley Northwest/Highland CC

Mitch Bonnstetter, p, 5-11, 188, West Bend (Iowa) Mallard / Iowa Central CC

Connor Brown, te, 6-6, 245, Miamisburg (Ohio) HS

Jarred Brumfield, lb, 6-2, 219, Dayton (Ohio) Stebbins HS

Herman Brunis, wr, 6-0, 170, Fairfield (Ohio) HS

Curtis Brunson, cb, 5-10, 160, Franklin (Mich.) Farmington HS

Bryan DiCillo, lb, 6-2, 212, Broadview Heights (Ohio) Walsh Jesuit HS

Joey Duckworth, qb, 6-3, 215, Louisville (Ohio) HS

Brennan Dudziak, ol, 6-5, 250, Pickerington (Ohio) Central HS

Jalen Fox, cb, 5-11, 176, Wyoming HS, Cincinnati

Maleek Irons, rb, 6-0, 211, Chilliwack (British Columbia) Mouat Secondary

Tyler Jones, wr, 6-1, 180, West Chester (Ohio) Lakota West

Kyle Kuhar, dl, 6-5, 275, Avon Lake (Ohio) HS

Stephen Langenkamp, ol, 6-2, 285, Moeller HS, Cincinnati

Brett Layton, cb, 5-11, 190, Redlands (Calif.) / Mt. San Jacinto JC

Joe Lowery, ol, 6-6, 290, Tallmadge (Ohio) HS

Jared McCray, ol, 6-5, 320, Minford (Ohio) HS

Andrew Meyer, wr, 6-0, 185, Pickerington (Ohio) Central HS

Kylan Nelson, cb, 5-10, 180, Lexington (Ky.) Lafayette HS

Jake Pruehs, ol, 6-2, 285, Lakewood (Ohio) St. Edward HS

Robbie Walker, wr, 5-9, 180, Reston (Va.) / Gonazaga College

Chek Washington, cb, 6-0, 190, Mansfield (Ohio) Senior HS

Papi White, rb, 5-9, 166, Seminole (Okla.) HS

 

MARSHALL

A.J. Addison, ol, 6-6, 290, Fork Union Military, Ruther Glen, Va.

Emanuel Beal, wr, 6-1, 200, Hillgrove HS, Powder Springs, Ga.

Ryan Bee, dl, 6-7, 245, Hillsdale HS, Ashland, Ohio

Fedrice Binot, ol, 6-3, 252, Lake Gibson HS, Lakeland, Fla.

Alex Cason, wr, 6-2, 180, Valdosta (Ga.) HS

Keion Davis, rb, 6-1, 185, Langston Hughes HS, Fairburn, Ga.

Nathaniel Devers, ol, 6-3, 261, Washington HS, Massillon, Ohio

Jordan Dowrey, ol, 6-1, 270, Handley HS, Winchester, Va.

Hyleck Foster, wr, 5-11, 186, Gaffney (S.C.) HS

Kendall Gant, db, 6-3, 184, Lake Gibson HS, Lakeland, Fla.

Cole Garvin, qb, 6-1, 200, Sandy Creek HS, Tyrone, Ga.

Donquell Green, wr, 5-8, 160, Burke County HS, Waynesboro, Ga.

Maurice Hall, lb, 6-3, 225, Gibbs HS, St. Petersburg, Fla.

LaDerrick Hammond, db, 6-2, 175, Jefferson County HS, Louisville, Ga.

Kaleb Harris, lb, 6-3, 207, Norwayne HS, Creston, Ohio

Nyquan Harris, dl, 6-2, 310, Lake Taylor HS, Norfolk, Va.

Frankie Hernandez, lb, 6-2, 203, Largo (Fla.) HS

Demetrius Johnson, db, 6-2, 205, Annapolis (Md.) Area Christian School

Quintavious Knight, db, 6-0, 175, Georgia Military College, Ellenwood, Ga.

Donaldven Manning, db, 5-10, 181, Virginia Tech, Miami

Brandon Mitchell, ol, 6-4, 310, Pierce CC, Los Angeles

Tomell One, dl, 6-3, 270, Bayside HS, Palm Bay, Fla.

Antavis Rowe, db, 5-10, 170, Washington HS, Atlanta

Jason Smith, dl, 6-3, 235, East Coast Prep, Hackensack, N.J.

Malik Thompson, de, 6-6, 275, Fork Union Military, Winter Garden, Fla.

Ricardo Williams, dl, 6-5, 251, Miami

Reese Wooten, wr, 6-2, 170, Cairo (Ga.) HS

Ryan Yurachek, te, 6-3, 225, Carolina Forest HS, Myrtle Beach, S.C.

 

NOTRE DAME

Alex Bars, ol, 6-6, 290, Montgomery Bell Academy, Nashville, Tenn.

Grant Blankenship, dl, 6-6, 264, The Colony (Texas) HS

Jonathan Bonner, lb, 6-3, 245, Parkway Central, Chesterfield, Mo.

Justin Brent, wr, 6-1, 204, Speedway (Ind.) HS

Jimmy Byrne, ol, 6-4, 285, St. Ignatius HS, Cleveland

Daniel Cage, dl, 6-2, 305, Winton Woods HS, Cincinnati

Jay Hayes, dl, 6-4, 275, Poly Prep Country Day, Brooklyn, N.Y.

Kolin Hill, lb, 6-2, 220, Samuel Clemens HS, Schertz, Texas

Corey Holmes, wr, 6-2, 176, St. Thomas Aquinas HS, Pembroke Pines, Fla.

DeShone Kizer, qb, 6-5, 212, Toledo (Ohio) Central Catholic HS

Tyler Luatua, te, 6-3, 241, La Mirada HS, Paramount, Calif.

Greer Martini, lb, 6-3, 225, Woodberry Forest (Va.) HS, Cary, N.C.

Peter Mokwuah, dl, 6-4, 315, St. Joseph by the Sea, Staten Island, N.Y.

Nyles Morgan, lb, 6-2, 223, Crete-Monee HS, Crete, Ill.

Sam Mustipher, ol, 6-3, 294, Good Counsel HS, Olney, Md.

Quenton Nelson, ol, 6-5, 302, Red Bank Catholic HS, Holmdel, N.J.

Tyler Newsome, p/k, 6-3, 190, Carrollton (Ga.) HS

Nile Sikes, lb, 6-2, 220, Montini Catholic HS, Lombard, Ill.

Drue Tranquill, db, 6-2, 210, Carroll HS, Fort Wayne, Ind.

Andrew Trumbetti, dl, 6-3, 260, Northern Valley Region HS, Demarest, N.J.

Nick Watkins, db, 6-1, 190, Bishop Dunne Catholic HS, Dallas

Nic Weishar, te, 6-4, 215, Marist HS, Midlothian, Ill.

Jhonathon Williams, dl, 6-5, 230, Berrien Springs HS, Benton Harbor, Mich.