• 43°

Southeast Ohio Coaches’ 2015 All-District Golf Teams

Southeast Ohio Coaches

All-District Golf Team

Girls’ Division I

First Team

Kristin Jamieson – 9 – Hillsboro

Riley Hynus – 10 – Logan

Brittany Hesson – 12 – Marietta

Emily Loudin – 10 – Hillsboro

Lexis Fickel – 9 – Logan

Abbey Siley – 12 – Marietta

Hannah Rumpke – 11 – Hillsboro

Hanna Breeden – 12 – Hillsboro

Honorable Mention

Bethany Starlon – 9 – Logan

Alli Swisher – 12 – Marietta

Coach of the Year – Sue Hunter

 

Girls’ Division II

First Team

McKenzie Dietz – 10 – Waterford

Alex Gillete – 10 – Coal Grove

Amy Surratt – 12 – Logan Elm

Rachel Pennington – 12 – Logan Elm

Alana Delaney – 12 – Belpre

Jade Spriggs – 12 – North Adams

Second Team

Alex Clark – 9 – West Union

Savannah McCoy -11- Peebles

Ashley Offenberger – 9 – Waterford

Kylie Tolliver – 9 – Eastern

Anzley Schenz – 12 – Warren

Kylee Applegate – 12 – North Adams

Honorable Mention

Ashley Acree – 11 – Southern

DeAnna Caraway – 9 – West Union

Kimberly Edelmann – 11 – Galia Academy

Katelyn Edwards – 11- Eastern

Abby Eichmiller – 10 – Waterford

Megan Jacobson – 11 Warren

Bethany Johnson – 12 – Zane Trace

Grace Larrick – 12 – Fairfield

Piper Lewis – 11 – Westfall

Shannon MacLeod -12 – Lynchburg-Clay

Allison Moore – 10 – Jackson

Veronica Olaker – 11 – McClain

Kendra Robie – 11 – Meigs

Madalynn Roby – 9 – Belpre

Illsayla Saunders – 11 South Galia

Abbi Sutton – 10 – Circleville

Rachel Traverse – 12 – Logan Elm

Coach of the Year: Chris Baker – Waterford

 

All-District Golf Team

Boys’ Division I

First Team

Nick Ward – 10 – Warren

Jeff Hensler – 12 – Marietta

Jacob Barstow – 12 – Logan

Jared Lemaster – 11 – Jackson

Max Hapney – 11 – Warren

Kyler Dennis – 11 – Warren

Second Team

Gage Herb – 10 – Marietta

Hunter Fizer – 12 – Logan

Paul Duffy – 12 – Logan

Heath Hill – 10 – Marietta

Evan Coyan – 12 – Jackson

Kevin Boals – 12 – Logan

Honorable Mention

Matthew Early – 10 – Marietta

JoJo Duffy – 10 – Logan

Turner Schilling – 12 – Warren

Dakota Simpson – 12 – Jackson

Coach of the Year: Nathan Evans – Warren

 

Boys’ Division II

First Team

Peyton Cooper – 12 – Unioto

Mitchell McFarland – 12 – Wheelersburg

Jordan Tieman – 11 – Portsmouth West

DJ Graham – 11 – Piketon

Casey Moore – 11 – Piketon

Max Knisley – 12 – Washington Court House

Second Team

Brayden Metzger – 11 – New Lexington

Logan Sheets – 12 – River Valley

Bane Adkins – 12 – Unioto

Daris Hamid – 12 – Gallia Academy

Caleb – Arnold – 12 – Zane Trace

Brian Chaney – 11 – Zane Trace

Honorable Mention

Jeremy Brooks – 11 – Zane Trace

Alec Boothe – 12 – Vinton County

Levi Chapman – 10 – Meigs

Aaron Dyer – 12 – Portsmouth West

Kolton Fornker – 10 New Lexington

Scott Freeman – 12 – Unioto

Taae Hamid – 10 – Galia Academy

Jake Henderson – 12 – Waverly

Trevor Newkirk – 9 – McClain

Cory Rawlins – 12 – Ironton

Logan Reed – 10 – Rock Hill

Trent Rodbell – 12 – Portsmouth

Dylan Smith – 12 – Logan Elm

Evan Wadlington – 12 – Circleville

Steven Zimmerman – 11 – Piketon

Coach of the Year: Dan Drummond – Unioto

 

Boys’ Division III

First Team

Cameron Bosner – Waterford

Elijah McCarty – West Union

Derek Lemly – Chesapeake

Craig Horton – West Union

Trever Deere – Coal Grove

Zach Blankenship – Lynchburg

Second Team

Josh Stewert – Waterford

Ethan Smith – South Eastern

Eli Montgomery – Western

Bryant Lung – North Adams

Patrick England – North Adams

Jordan Welch – Waterford

Honorable Mention

Jensen Anderson – Southern

Zach Angle – Southeastern

Jasiah Brewer – Eastern

Brice Ferrell – Belpre

Tyler Fowler – West Union

Cole Haislep – Eastern Beaver

Donte Lightle – Western

Noah Lung – North Adams

Ryan Malone – Coal Grove

Cyler Mills – South Galia

Zach Schuler – Fairfield

Isaac Trader – Waterford

Caleb Wardlow – Lynchburg

Co-Coaches of the Year: Josh Arnold – Waterford, Carl Schneider – West Union